Městská policie Ostrava Policie ČR Dopravní podnik Ostrava Ostrava

S příchodem nového roku si mnoho z nás dává novoroční předsevzetí. Pokud byste si předsevzali, že se ve větší míře budete angažovat v dění ve svém okolí, je nasnadě více možností. Můžeme podat pomocnou ruku v si­tuacích, jejichž řešení nesnese odkladu a je na­místě využít některou z tísňových linek. Podněty, které nejsou urgentní, lze zase vyřešit telefonátem na tzv. Zelenou linku Městské policie Ostrava. Ale jak postupovat, když mi není lho­stejná problematika dlouhodobějšího charakteru v okolí mého bydliště?

Ať už se bude jednat o záležitosti občanského soužití (neshody mezi sousedy, problémy v okolí domu), ve­řejného pořádku (problémy s černou skládkou, pohyb podezřelých osob v okolí) nebo stacionární dopravy, mů­žete kontaktovat místně příslušného strážníka okrskáře. Okrskář získává celkový přehled o dění ve svěřené lo­kalitě nejen díky vlastní činnosti, ale zejména díky poznatkům, které při­jímá od občanů. Přímá komunikace s občany a možnost zpětné vazby je tak pro okrskáře neocenitelným zdrojem informací, které mu umožňují rychle reagovat na nově vzniklá bezpečnostní rizika a jejich aktivní řešení. V rámci obchůzkové činnosti tento strážník úzce spolupracuje s pracovníky měst­ského obvodu, školských či zdravot­nických zařízení, s představiteli firem a právnickými osobami a v neposlední řadě také s Policií ČR.

Pokud Vás v tuto chvíli na­padlo hned několik věcí, se kterými by Vám okrskář mohl pomoci, je tento článek určen právě Vám. Pro zjednodušení komunikace se lze na strážníky-okrskáře obrátit pro­střednictvím webových stránek Městské policie Ostrava www.mpo­strava.cz. Chcete-li napsat „svému“ okrskáři, postačí zvolit městský ob­vod, ulici a vybrat konkrétní lokalitu. Karta okrskáře obsahuje kromě kon­taktních informací a charakteristiky okrsku také přímou možnost napsat okrskáři vzkaz.

Přispějte vlastním přičiněním k Bezpečnější Ostravě a kontak­tujte městskou policie skrz vašeho okrskáře!  

Michaela Michnová

Magistrát města Ostravy, Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava
všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem magistrátu města Ostravy

Důležitá tel. čísla

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde