Městská policie Ostrava Policie ČR Dopravní podnik Ostrava Ostrava

Jedinečný  projekt,  díky  němuž  se odborníci budou věnovat terapeutické práci s dětskými oběťmi trestných činů, byl v červnu spuštěn v Ostravě. „Pro  děti,  které  se  stanou  oběťmi trestného  činu,  je  důležitá  podpora rodiny a odborníků. Bezpečné odborné  terapeutické  vedení  po  takovéto události napomáhá plnému uzdravení dítěte i rodiny. A to je hlavním cílem našeho  projektu,“  uvedl  náměstek primátora  Michal  Mariánek.  „Přál bych si, aby terapeuti neměli žádnou práci a žádné děti se nestaly oběťmi trestných činů, ale bohužel vím, že takové přání je sotva splnitelné,“ dodal náměstek  Mariánek  během  zahájení provozu  terapeutického  pracoviště v  Krizovém  centru  Ostrava. 

Projekt počítá s terapeutickou podporou dětí ve věku od pěti do 18 let v řádu týdnů až měsíců. Projekt zároveň počítá se spoluprací s pracovníky sociálně-právní ochrany dětí města a městských obvodů, dále s  policií, soudy, zdravotnickými zařízeními  a  neziskovými  organizacemi zabývajícími se pomocí obětem trestných činů. Terapeutické   pracoviště   sídlí v  prostorách Krizového centra Ostrava  v Ruské  ulici  94/29  ve Vítkovicích. 

Poskytnutí  informací  a  objednání  je  možné  na  telefonním  čísle: 720    951   708  nebo  prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Krizové centrum Ostrava nabízí terapeutickou práci se zvlášť zranitelnými oběťmi trestných činů – dětmi.

Nabízí:
Dlouhodobou terapeutickou péči v řadě měsíců.
Včasné termíny, podporu zkušených terapeutů.

Určeno pro děti od 5–18 let, které se staly obětí trestného činu.
Terapie jsou bezplatné.

Bližší informace naleznete v přiloženém letáku.

 Plakát KCO

Magistrát města Ostravy, Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava
všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem magistrátu města Ostravy

Důležitá tel. čísla

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde