Městská policie Ostrava Policie ČR Dopravní podnik Ostrava Ostrava

„Já bych ty internety zakázala!“ Tato památná věta koluje ve společnostijiž několik let. U dnešních rodičů zaznívá v menší obměně – „Já bych ten facebook a instragram zakázala!“(případně další sociální sítě, komunikátory
apod.). Já si pokládám otázku, zda je to opravdu nutné. Zda radikální zákazy něčemu pomůžou? Jsem toho
názoru, že ne. Zákazy jen přesunou relativně viditelnou aktivitu do uzavřených kruhů, kde už ztratíme kontrolu úplně. Pojďme místo zákazů naučit naše děti využívat tyto věci bezpečně a ku prospěchu. Uvědomme si, že samotný
internet (instagram, facebook) není zlý, zlo v něm konají a šíří lidé (naše děti, možná i my sami). Přeberme odpovědnost a začněme se chovat i v kyberprostoru bezpečně, slušně a přeberme odpovědnost za naše slova.
A pojďme to naučit i naše děti.

 Kateřina Ciklová
metodik prevence v Pedagogicko - psychologické poradně.
Foto: Creative Common

 PomocNastrahy-internetu

Magistrát města Ostravy, Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava
všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem magistrátu města Ostravy

Důležitá tel. čísla

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde