Recovery kouč Ostrava Renarkon Klub Absolvent

Město Ostrava v loňském roce podpořilo rozšíření služeb pro občany, kteří se rozhodli zbavit své závislosti na alkoholu nebo drogách, prošli úspěšně léčbou a vracejí se do běžného života. Pomáhají jim v tom nejen terapeuti a sociální pracovníci, ale i lidé, kteří podobnou zkušenost sami prožili.

Recovery koučové

Novinkou v Ostravě je recovery koučink. Certifikovaný recovery kouč – „průvodce zotavením" má svou vlastní zkušenost se závislostí. Díky ní a odbornému výcviku pomáhá druhým na cestě k jejich zdravému životu. První ostravští recovery koučové mají své zázemí v Klubu Absolvent. 

Klub Absolvent

Klub Absolvent působí v Ostravě už 19 let. Pracuje pod hlavičkou společnosti Renarkon, o. p. s. Klub nabízí lidem, kteří úspěšně prošli procesem úzdravy, i jejich blízkým možnost vzájemné i odborné podpory v životě po léčbě. Setkání klubu jsou místem vzájemného předávání zkušeností, posilování se v udržení zdravějšího životního stylu a snížení rizika recidivy, posilování osobního růstu a žádoucích sociálních dovedností a podpory lidí, kteří jsou ve fázi léčby. Scházejí se zde také svépomocné skupiny, třeba matky dětí se závislostmi. 

 

Další podpora města směřovala ke zlepšení technického vybavení odborníků, kteří v náročném období protipandemických opatření začali nabízet své služby potřebným formou online setkávání.

Potřebujete pomoc?

Najděte ji v katalogu sociálních služeb na webovém portálu socialnisluzby.ostrava.cz.

 

Ilustrační foto © Photographee.eu Adobe Stock