Slavnostním vyhlášením vítězů byl v nákupním a zábavním centru Forum Nová Karolina ve středu 12. prosince ukončen již šestý ročník soutěže "O nejbezpečnější supermarket", pořádané vždy ke konci roku v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Celkem 16 supermarketů a nově také čtyři nákupní komplexy se ucházely o hlasy nakupujících, kteří takto hodnotili, která prodejna podle jejich názoru je samotné a jejich auto nejlépe ochrání před krádežemi. 

predavani cen 2013

Na fotografii přebírá první cenu z rukou Michala Hrotíka Dagmar Vašutová z hypermarketu Albert Rudná. Foto: Jiří Urban

V roce 2012 se hlasování zúčastnily rekordní téměř tři tisíce občanů. Ti nakonec rozhodli o tom, že v kategorii nákupních center zvítězil Avion Shopping Park. V kategorii supermarketů patří prvenství Albert hypermarketu Rudná, cenu za druhé místo získal Albert supermarket Dr. Martínka a na příčce třetí se umístilo středisko Tesco Stores Hrabová. Ceny jim předali představitelé partnerů projektu Bezpečnější Ostrava. První cenu hypermarketu Albert Rudná předal za město Ostravu vedoucí odboru kultury a zdravotnictví Michal Hrotík.
Deset cen získali také vylosovaní respondenti soutěže, kteří se podle svých možností rovněž slavnostního vyhodnocení zúčastnili. Spolu s ostatními hosty si mohli vyslechnout rovněž prezentaci partnerů projektu, a to Městské policie Ostrava, Městského ředitelství Policie ČR Ostrava a Dopravního podniku Ostrava, tematicky zaměřenou na bezpečnost občanů a návštěvníků města. Seznámili se s projektem Bezpečnější nakupování a parkování, v němž společně Policie České republiky, Městská policie Ostrava a ostravská obchodní centra upozorňují nakupující zvláště v předvánočním období na nebezpečí majetkových trestných činů.

Vítězové z minulých let:
2007: Shopping Park Avion v Ostravě - Zábřehu – vítěz soutěže o nejbezpečnější hypermarket
2008: Makro - vítěz ankety „Kde se cítíte bezpečně?"
2009: INTERSPAR v Ostravě – Porubě – vítěz soutěže o nejbezpečnější supermarket
2010: Albert hypermarket Ostrava
2011: Albert hypermarket Ostrava