Ostravské supermarkety se v roce 2011 mohly přihlásit do soutěže, v níž samotní občané vybírali, ve kterém z nich se cítí nejbezpečněji. 

hypermarket albertOstravské supermarkety se také v roce 2011 mohly přihlásit do soutěže, v níž samotní občané vybírali, ve kterém z nich se cítí nejbezpečněji. Tato soutěž se konala již pátým rokem a je vyhlašována v rámci projektu „Bezpečnější Ostrava", do něhož je zapojeno nejen město Ostrava, ale také Policie ČR, Městská policie Ostrava, Dopravní podnik Ostrava a OZO Ostrava. Cílem soutěže „O nejbezpečnější supermarket" je vyhodnotit nákupní centra, která se snaží předcházet kriminalitě (zejména kapesním krádežím) nebo na ni občany upozorňovat. Občané hlasovali prostřednictvím anketních lístků, které byly k dispozici v novinách Ostravská radnice a na webových stránkách projektu a jeho partnerů.

Slavnostní vyhodnocení soutěže se konalo v Radnici města Ostravy 15. prosince 2011. Kandidáty na vítězství, zástupce partnerů projektu Bezpečnější Ostrava a další hosty uvítala náměstkyně primátora Simona Piperková. „Město Ostrava je od počátku partnerem projektu, který nejenže upozorňuje na nebezpečí páchané trestné činnosti, ale také informuje o účinném způsobu, jak je možno se bránit nebo jí předcházet. Město zároveň na tento projekt přispívá," uvedla mimo jiné.

A koho považovali občané města a okolí za nejbezpečnější supermarket v Ostravě? V roce 2011 to byl opět Albert hypermarket Ostrava, který tak obhájil své vítězství z roku 2010. Druhým v pořadí byů Avion Shopping Park Ostrava, na třetím místě skončil Globus ČR – hypermarket Ostrava Plesná. Zástupci vítězných supermarketů převzali trofeje - krystaly, dárkové tašky a vítěz putovní pohár.

Do slosování o dárky byli zařazeni také účastníci hlasování, kteří na anketním lístku uvedli i svou adresu.

Kromě tří „nejbezpečnějších supermarketů" byli v radnici města oceněni také vítězové letošní novinky v rámci projektu „Bezpečnější Ostrava" - fotosoutěže „Bezpečnější Ostrava objektivem jejích občanů". Jejím vítězem se stal teprve patnáctiletý Matěj Laštovka, který si vybojoval 1. i 2. cenu, 3. a 4. místo získali společně Šárka Hurníková a Miroslav Řehánek. Za své zdařilé fotografie byly všem předány dárkové tašky a časové jízdenky DPO.

K foto: Manažerka prodejny Albert Eva Hrivňáková s putovním pohárem