Statutární město Ostrava vyhlásilo v rámci projektu Bezpečnější Ostrava čtvrtý ročník Soutěže o nejbezpečnější supermarket.

Soutěž o nejbezpečnější supermarket 

Statistika ukazuje, že zhruba jedna třetina všech kapesních krádeží je páchána právě v nákupních centrech a obchodních galeriích - a také na přilehlých parkovištích, na kterých jsou auta a věci v nich odložené terčem nenechavců. Pachatelům nahrává nepozornost lidí, hustý dav, otevřené kabelky. Této kriminalitě se prodejny snaží předcházet nebo na ni své zákazníky upozornit. Snahu prodejen má podpořit právě soutěž o nejbezpečnější supermarket.

Prodejny, které se do této soutěže zapojí, mají svůj kód - číslo. Je uveden na samolepce, vylepené v jejích vstupních prostorách. Zákazníci pak prodejnu, kterou považují za nejbezpečnější, mohou podpořit vyplněním anketního lístku. Ten je k dispozici v měsíčníku Ostravská radnice a na webových stránkách partnerů projektu. Pokud účastníci ankety uvedou na lístku rovněž svou adresu, budou zařazeni do slosování o dárky a prezentační materiály statutárního města Ostravy. Hlasovat je možno do 6. prosince 2010.

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční 9. prosince 2010 v budově Radnice města Ostravy.

Vítězové soutěže v minulých letech:

  • 2007: Shopping Park Avion v Ostravě - Zábřehu - vítěz soutěže o nejbezpečnější hypermarket
  • 2008: Makro - vítěz ankety "Kde se cítíte bezpečně?"
  • 2009: INTERSPAR v Ostravě - Porubě - vítěz soutěže o nejbezpečnější supermarket