Městská policie Ostrava Policie ČR Dopravní podnik Ostrava Ostrava

Snahy vedení města Ostravy o zvyšování bezpečnosti občanů sklízí uznání i na Ministerstvu vnitra ČR. To udělilo městu za projekt Bezpečnější Ostrava 3. místo v soutěži Nejlepší preventivní projekt na místní úrovni. Cenu převzal minulý týden v Praze na Mezinárodní konferenci prevence kriminality náměstek primátora Michal Mariánek.

 

Cílem soutěže, kterou vyhlásilo Ministerstvo vnitra České republiky, bylo ocenit nejlepší preventivní projekty a jejich realizátory a podpořit tak výměnu zkušeností a dobré praxe. Nominovány mohly být projekty, které prokazatelně zlepšily bezpečnostní situaci na území města nebo obce a které byly realizovány v aktivní spolupráci více subjektů, například města s Policií ČR, dalšími orgány veřejné správy, s nevládními neziskovými organizacemi, akademickou sférou, podnikatelskými subjekty, veřejností nebo ve spolupráci majority s minoritní skupinou obyvatel.

Tématem letošního ročníku bylo Bezpečné město – naše společná věc.

Soutěžní projekty byly posuzovány z hlediska jejich účinnosti v praxi, komplexní mezioborové spolupráce, inovativního přístupu, udržitelnosti a možnosti přenosu do dalších lokalit.

 

 

Magistrát města Ostravy, Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava
všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem magistrátu města Ostravy

Důležitá tel. čísla

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde