08/05/2022

Vybraná hřiště v areálech škol, školek, středisek volného času a na dalších veřejných místech jsou opět přístupná veřejnosti. Děti i dospělí si zde mohou zasportovat v bezpečném prostředí. Hřiště jsou udržována správci a některá nabízí i možnost zapůjčení sportovních pomůcek.

Hřiště jsou otevřena převážně od dubna do října v odpoledních hodinách, o víkendech a o prázdninách. Jejich chod zajišťují správci, sportovní asistenti a další personál tak, aby byla bezpečná a čistá, s pestrou nabídkou možností pohybu. Personál ročně provozu hřišť věnuje více než 46 000 hodin. V nabídce jsou klasická sportoviště i dopravní hřiště nebo skateparky.

Hřiště podpořená z rozpočtu města jsou označena modrobílými informačními tabulemi s logem projektu Bezpečnější Ostrava. Na tabulích jsou uvedeny informace o provozní době i návštěvní řád.

Hřiště otevřená veřejnosti s garantovanou kvalitou provozu, Bezpečnější Ostrava

Přehled 64 hřišť otevřených veřejnosti v naší interaktivní mapě

U každého hřiště najdete informace o jeho přesném umístění a nejbližších zastávkách MHD, provozní době, druzích sportu, pro které se hodí, možnosti zapůjčení sportovního vybavení, provozní řád, kontakty a další.

Podpora hřišť otevřených veřejnosti je na území Ostravy dlouhodobá. Je nedílnou součástí rozvoje kvality života ve městě a systému prevence kriminality. Provoz hřišť je financován v rámci dotačního programu města v oblasti podpory prevence kriminality formou transferů městským obvodům. V roce 2022 je podpořeno fungování 64 sportovišť 17 městským obvodům částkou ve výši 4 949 000 korun. I přes nezbytné finanční úspory města z důvodu pandemie covid-19 je to o 1,75 milionu více než loni, přibylo i podpořených hřišť a nově se zapojil městský obvod Plesná. Ostrava tak nabízí široké veřejnosti prostor k bezpečnému aktivnímu trávení volného času. 

Sdílejte informace o bezpečných hřištích svým přátelům a známým!

Navštěvujete naše hřiště otevřená veřejnosti? Které je vaše nejoblíbenější? Dejte nám o tom vědět na sociálních sítích hashtagem #bezpecnejsihristeostrava

Hřiště otevřená veřejnosti s garantovanou kvalitou provozu, Bezpečnější Ostrava
Hřiště otevřená veřejnosti s garantovanou kvalitou provozu, Bezpečnější Ostrava