Na koho se obrátit?

Služby pro osoby, které pracují v sexbyznysu
ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s.
Služba je určena ženám a mužům, kteří pracovali, pracují nebo se rozhodují začít pracovat v oblasti placených sexuálních služeb. Osobám poskytujeme poradenství k bezpečnějšímu sexu a práci v sexbyznysu, poradenství k osobní bezpečnosti a snížení rizika násilí, rychlotesty na HIV, syfilis a hepatitidu C a odborné sociální poradenství na základě dalších potřeb klientů a klientek.
Při výjezdu mobilní poradnou nabízíme vyšetření na další pohlavně přenosné infekce (kapavka, chlamydie, hepatitida B aj.) a těhotenský test. V případě pozitivního nálezu zajišťujeme léčbu, příp. pomáháme se zajištěním léčby (doprovod do léčebného zařízení). Dále poskytujeme informační brožury a letáky, vizitky, prostředky prevence (kondomy, lubrikanty, orální roušky aj.).
Služba je poskytována bezplatně, dobrovolně a diskrétně v klubech, na privátech, na ulici, v mobilní poradně a Poradenském centru Ostrava.

 

A: Macharova 965/7, Přívoz (MHD Muglinovská, Sad Boženy Němcové)
T: 777 180 266
E: ostravsko@rozkosbezrizika.cz

Odborná literatura

Nešporová, Olga, Holpuch, Petr: Populace osob bez domova v České republice: Osoby přespávající venku, v noclehárnách, v azylových domech a v obecních ubytovnách. Praha: VÚPSV, v. v. i., 2020.

  • Výzkumná zpráva představuje unikátní data o osobách bez domova vybraných kategorií z doby, kdy ještě nebyl znám covid-19.

Metodický manuál: Jak se postavit nenávistným projevům ve veřejném prostoru