04/04/2022

Policejní preventisté se opět zaměří na prevenci kriminality spojené s velikonočním nakupováním

Tradiční akci Bezpečnější nakupování a parkování nabídnou návštěvníkům ostravských obchodních center v době Velikonoc preventisté městské i státní policie. Nakupující se dozví, jak lépe ochránit svůj majetek nejen při předvelikonočních nákupech.

Bezpečnější nakupování a parkování - akce projektu Bezpečnější Ostrava, Velikonoce 2022

Akce připravená ve spolupráci městské a státní policie, magistrátu a dopravního podniku ukazuje Ostravanům i návštěvníkům města, jak jednoduše a účinně zabezpečit své peněženky, platební karty, nakoupené zboží nebo zaparkovaná auta před krádežemi.

Předvelikonoční období, kdy se v obchodech i na trzích pohybuje velké množství nakupujících, je totiž lákavé i pro zloděje a různé podvodníky. Zaměří se na ně zvýšený počet strážníků a policistů na veřejných místech. Policejní preventisté zase vysvětlí lidem, jak pozornost zloděje vůbec neupoutat. Jednoduché rady vám nabízíme i na našem webu.

Pomozte drobnou úpravou svého chování předcházet „drobným“ krádežím. Udržíme tak společně klesající trend kriminality v Ostravě a sebe ochráníte před nemalými komplikacemi spojenými s vyřizováním nových dokladů a ztrátou peněz.

Důvody, proč lidé o svůj majetek přicházejí, se stále opakují: tašky uložené v nákupním vozíku, peněženka v zadní kapse kalhot, všechny cennosti pohromadě v kabelce, pootevřený batoh, mobil volně v ruce, PIN na lístečku u karty.

Bezpečně při nákupech

Důvody, proč lidé o svůj majetek přicházejí, se stále opakují: tašky uložené v nákupním vozíku, peněženka v zadní kapse kalhot, všechny cennosti pohromadě v kabelce, pootevřený batoh, mobil volně v ruce, PIN na lístečku u karty.

Zlatým pravidlem je nosit doklady, peníze, mobilní telefon, platební karty uložené odděleně v různých vnitřních kapsách oblečení, které máte právě na sobě. Mobilní telefon ochráníte i jeho zavěšením na šňůrku kolem krku nebo zápěstí.

Bezpečně na parkovišti

Přestože jsou parkovací plochy monitorovány kamerovým systémem, zloději se stále pokouší využít přirozeně snížené pozornosti lidí, kteří právě ukládají nákup do auta nebo usazují děti do sedaček.

Základní zásadou proto je, mít auto vždy co nejlépe uzavřené – uzamčené (všechna okýnka i dveře, které právě nepoužíváte) a všechny věci z kabiny auta zamknout do kufru. Zloděj si všímá i toho, co před odchodem schováváte pod sedadlo nebo do přihrádky v palubní desce. Podrobné informace najdete zde na webu.