31/12/2021

Zabezpečte své soukromí na sociální síti – ke kontrole nastavení můžete použít funkci Podívat se na profil jako / Zobrazit jako.

Sdílejte ověřené informace.

Ohlašujte nevhodný nebo nebezpečný obsah – postup je popsán níže.

Pamatujte, že různé aplikace a hry, na které se přihlašujete přes sociální síť, mají přístup k vašim údajům na této síti.

Pečlivě zvažte co, kdy a komu zveřejníte.

Před přidáváním příspěvků a komentářů se zamyslete, jestli byste to takto řekli i lidem v reálném světě a kdo všechno může vaše komentáře vidět.

Příklad Fotky z dovolené:

Co: Mohl by někdo moje fotky zneužít (odhalené, choulostivé situace apod.)? Líbilo by se mým dětem, že tyhle jejich fotky dávám na internet? Souhlasí všichni lidé na fotkách, aby byli na internetu?

Kdy: Přidávám každý den fotky, takže kdokoli může zjistit, že v mém bytě nikdo není? Ideální je fotky z dovolené dávat na internet až po návratu domů.

Komu: Jak mám nastavené soukromí? Může tyhle fotky vidět jen mnou určený okruh lidí, nebo třeba i potenciální zaměstnavatel nebo babička? Znám osobně všechny lidi, které mám v přátelích nebo mě sledují? Ošidné je sdílení v režimu Přátelé přátel, kdy nemáte kontrolu, o koho a jaký počet lidí se jedná, můžou to být i tisíce.

Chcete vědět víc? Koukněte na informace našich kolegů z projektu E-Bezpečí.